Dr. Sait Cemal TÜREK (Yonca Gıda Yönetim Kurulu Başkanı)

Yonca Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek 1961 yılında Manisa’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimlerini görürken bir yandan da babası ve kurucumuz olan Hasan Türek’ e işlerinde yardımcı olarak çalışma hayatına giriş yaptı. Eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 1984–1988 yılları arasında mecburi hizmet ve askerlik görevleri esnasında tıp doktorluğu yapan Türek, eğitimine devam ederken bir yandan da ticaret hayatında tecrübe kazandı.

1988 yılında aile şirketi olan Ege Yağ AŞ’ de çalışmaya başladı. 1989 yılında Tür Gıdayı kurarak domates salçası üretimine ve ihracatına başladı. Domatesin doğal lezzetini dünya pazarına taşıyan Tür Gıdayı, kaliteli üretimleri sonucu giderek artan talepleri karşılamak üzere, 1994 yılında Manisa Gıda Sanayi adı altında Manisa’ nın Karaağaçlı Kasabasına taşıdı. 1997 yılında ürün gamını genişletmek için Evin Konservecilik’ i satın aldı. 2000 yılında bütün üretim faaliyetlerini tek bir merkezde toplayarak Karaağaçlı Kasabasında Manisa Gıda Konservecilik Sanayi ve Ticaret Paz. İth. İhr. AŞ ile Karaağaçlı İşletmeleri Gıda Kompleksini oluşturdu. 2010 yılında Manisa’ nın Saruhanlı Kasabasında yer alan Saruhan Gıda ve Konserve İşletmelerini de gruba dahil ettiğinde, Yonca Gıda Türkiye’ nin en büyük turşu üretim kapasitesine sahip oldu.

Dr. Sait Türek, 2001 yılında Yonca Gıda Yönetim Kurulu Başkanlığı’ nı Onursal Başkan ve Kurucumuz Hasan Türek’ den devraldı ve 2008 yılından seçildiği Manisa Organize Sanayi Bölgesi(MOSB) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmeye devam ediyor. Dr. Sait Türek evli ve biri kız, ikisi erkek üç çocuk babasıdır.

Rıza SEYYAR (Yonca Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

1964 Kayseri doğumludur. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Muğla İşletme Fakültesinden mezun oldu.

1989 yılında Kayseri’de Yaktaş A.Ş. şirketinde Satış Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra İstanbul’da bulunan Kent Madeni Mutfak Eşyaları Ltd. Şti.’nde beş yıl süre ile muhasebe ve finansman müdürü olarak çalıştı. 1997 yılında Yonca Gıdaya bağlı Manisa Evin Konserve San. ve Tic. A.Ş.’de işveren vekili olarak , Manisa Gıda Sanayi Zirai A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini aldı. Halen Yonca Gıda San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Rıza Seyyar, evli ve iki kız çocuk babasıdır.