Lezzetlerimizle dünyayı sarıyoruz…

Uzun yıllardır iç piyasanın yanı sıra Yonca markalı ürünlerimizi dünya mutfaklarına da sunuyor, enfes lezzetlerimizi milyonlarca tüketici ile buluşturuyoruz.

İhracatını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizin arasında; ayçiçek yağı, kanola yağı, mısır yağı, zeytinyağları, “Profritöz” markalı kızartmalık yağ, konserve meyveler, konserve sebzeler, çeşitli turşu ürünleri, kornişon turşular, jalapeno turşular, kapari, közlenmiş biber, közlenmiş patlıcan, ajvar sos, domates salçası, domates ürünleri, ketçap – mayonez, 2si1 arada “Aşkım Aşkım” ürünleri, makarna sosları, pizza sosları, dip soslar, et sosları ve salata sosları yer alıyor.

Yemeklik yağlarımız ve zeytinyağlarımızın Suriye, Irak, İran, Afganistan, Katar, Kuveyt, Yemen, Mısır, Lübnan, Dubai, Suudi Arabistan, Filistin, İsrail, Umman gibi Orta Doğu ülkelerine, Libya, Etiopya, Eritre, Cibuti, Moritanya, Ruanda, Sudan, Sierra Leone, Senegal, Moritanya, Malavi, Gana, Nambia gibi Afrika ülkelerine, Almanya, Hollanda, İngiltere, İrlanda, Fransa, Danimarka, Malta, Avusturya, Belçika, Romanya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Norveç, İsveç gibi Avrupa ülkelerine, Güney Kore, Japonya, Çin, Myanmar, Filipinler, Laos gibi Uzakdoğu Asya ülkelerine, Azerbaycan, Nahcivan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan gibi Türki Cumhuriyetleri’ne, Barbados, El Salvador, St. Vincent, Guatemala, Haiti, Honduras, Nikaragua, Dominik Cumhuriyeti gibi Amerika kıtasına ve KKTC, Gürcistan, Seyşeller ve Avustralya’nın da arasında olduğu ülkelere düzenli ihracatı talep ediliyor.

Domates ve domates bazlı ürünlerimiz ile Belçika, Hollanda, İngiltere, Danimarka İsviçre, Norveç, İsveç, Almanya, Fransa, Slovenya gibi ülkeler başı çekerken Japonya, Filipinler, Irak, Türkmenistan, Filistin, Libya ve Avustralya ülkelerindeki talepleri de karşılıyor ve pazar payımızı stratejik hedeflerimiz doğrultusunda artırmaya devam ediyoruz. Yonca Gıdanın domates ve domates ürünlerindeki başarısındaki büyük payı katkısız reçeteli ürünlerimiz getiriyor.

Konserve ve turşu grubu ürünlerimizin ihracatında da Avrupa ülkeleri başrolü oynuyor ve Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, İspanya, Letonya, Litvanya, Polonya, İngiltere, Danimarka, İsveç, Norveç, İsviçre, Avustralya, Litvanya, Polonya, Slovenya gibi ülkeler kuvvetli olduğumuz pazarları oluşturuyor. Hong-Kong, Japonya, G. Kore, Afrika, Amerika, Kanada, KKTC, Irak, Libya, Lübnan ve Türki Cumhuriyetleri’nde de sebze ürünlerimiz tüketicilerden büyük beğeni topluyor. Yonca Gıda bünyesinde konserve ve turşu grubunda sürekli yaptığımız Ar-Ge çalışmaları ve üretimlerimizin sonucu olarak 1000’i aşan reçetemiz ile ülkeler özelinde farklı damak tatlarını yakalıyoruz .

Yonca ve Rio Santo markası ve reçetesi altında ürettiğimiz ürün gruplarının yanı sıra Avrupa’nın birçok dev gıda markası ile işbirliği yapıyor ve lezzetlerimizle dünyayı sarmayı sürdürüyoruz.

Çünkü biliyoruz ki kaliteli, sağlıklı lezzet herkesin hakkı!